Jak překonat nudu při čekání u lékaře

Čekání u lékaře nebaví nikoho, natož pak děti.

Zkušenost řady rodičů je, že prvních pár minut dítě jen tak pozoruje svět – všechny plakáty v ordinaci, židle, dveře, ostatní lidi. Po chvíli se začne ošívat a pak pořádně nudit. A to teprve začíná jízda 🙂 Někdy je to klidné nudění v sedě, ale někdy je pořádné nudění v podobě neplech, běhání po čekárně, až po pláč, že už to nevydrží.

Napadlo nás na to vyzrát hrou. Nic složitého, krátká aktivita, která by ukrátila chvíli rodičům i dětem. Společně se u toho zasmáli a nebo třeba i potrénovali určitou dovednost 🙂

 

 

Vyzkoušejte některou z her, která se dá hrát při čekání:

Počítej než…

Zkuste spolu s dítětem odhadnout, do jakého čísla napočítá, než:

  1. vejde do čekárny další pacient
  2. vyjde pacient z ordinace
  3. se někdo usměje

Hádej, hádej

Vyberte si ve svém okolí jakýkoliv předmět a snažte se ho co nejlépe popsat: jakou má barvu, jak je veliký, co je na něm zvláštního. Dítě hádá, o jaký předmět v místnosti jde. Když uhodne, hádáte vy.
Čím větší dítě, tím můžete zvyšovat obtížnost, např. popisovat i předměty, které nejsou ve vašem bezprostředním okolí, popisovat abstraktní pojmy (radost/smutek, štěstí, atp.) nebo v popisu vynechávat domluvená slova (např. neříkat barvu a velikost předmětu, popíšete jen, k čemu se používá atp.).

Uvidíte, že vám to čekání uteče mnohem rychleji a bez křiku! 

 

Tipy, jak zabavit děti v čekárně u lékaře a více než stovku dalších nápadů a her najdete v aplikaci Hopskoč.