Jak zabavit hyperaktivní děti

Hopskoč je sbírka nápadů a aktivit, které mají pomoci rodičům zabavit své děti. Neříkáme, že je potřeba jim non-stop zajišťovat zábavu, ale na vyplnění volných chvílí a zabavení neposedy se hodí mít po ruce nějaké nápady.

Během vývoje mobilní aplikace zpřístupňující nápady jsme konzultovali obsah i styl použití s mnoha rodiči. Jedním z nich byla i maminka dítěte se syndromem hyperaktivního dítěte. Během rozhovoru nám prozradila celou řadu triků, jak své dítě umí zklidnit. Například se jedná o:

  • Základem je každodenní procházka a možnost dát dítěti prostor se vyřádit v přirozeném prostředí, kde může objevovat vše co jej zajímá.
  • Vždy spolu nosí několik jednoduchých her jako je skládání pohledu. Takže musí-li někde čekat u lékaře, tak obálku s rozstříhaným pohledem vytáhne a své dítě zabaví.

A právě tento rozhovor vedl k tomu, že jsme do aplikace přidali funkci kolekcí her. Takže si rodiče mohou na jedno kliknutí zobrazit seznam her do auta, do čekárny či jiného prostředí. A snadno tak svého neposedu zabavit. Na velmi aktivní děti platí dvojnásob, že kdo si hraje nezlobí.

 

Co si třeba zkusit hru Kdo najde…?

Na procházce venku soutěžte s dítětem: Kdo najde větší kámen, kdo najde delší větev, kdo najde silnější větev, vyšší strom,..
S menšími dětmi můžete hru ještě upravit – sami najděte kámen a zadejte dítěti – najdi delší/kratší/silnější…
Budete-li vybírat předměty, které máte ve směru vaší cesty, tak se dítě nebudou toulat kolem.

Další stovky her najdete v aplikaci Hopskoč.